? Editing: Post:21.body Save Delete Cancel
Content changed Sign & Publish new content

Kraboszki

Blog poświęcony literaturze i nie tylko.

Follow in NewsfeedFollowing

Latest comments:

New blog post

on Feb 12, 2017

Blog post body

Read more

New blog post

on Jan 17, 2017

Blog post body

Read more

The blob

on May 22, 2016

Blog post body

Read more

The VVitch (2015)

on May 22, 2016

Blog post body2

Read more

Pod (2015)

on May 22, 2016

Blog post body

Read more

Zoas Press o sobie przypomina.

on May 10, 2016

Gdy dzisiaj rano w skrzynce znalazłem wielką kopertę z moim imieniem i nazwiskiem, byłem lekko zdziwiony. Niczego nie zamawiałem, nikt do mnie zbyt często nie pisze i co ważniejsze na książkę było to za cienkie.

Po otwarciu koperty wydobyłem duży list (kartka jest gruba i przyjemna w dotyku). List był od wydawnictwa Zoas Press które choć znam, tak mam zaledwie tylko trzy pozycje od nich (co prawda nie wydali dużo pozycji, bo raptem 5, tak są to zawsze ciekawe książki, zwłaszcza jeśli ktoś lubi te sfery).
List od Zoas Press

Dodatkowo dołączyli zdjęcie Erica Stenbocka, wykonane przez Fredericka Hollyera, które było dołączane do pozycji Faust (którą opiszę za jakiś czas):
Eric Stanislaus Stenbock

Jak widać ZP zamierza wydać parę nowych pozycji, szykują jakieś ciekawostki. Mnie to cieszy. Mam aktualnie Diabła Bolesława Wójcickiego, Ewokację Austina Osmana Spare`a oraz wspomnianego wcześniej Fausta Stenbocka. Niestety przegapiłem gdy była możliwość kupna Anatema Zosa, Kazanie do Hipokrytów od Spare`a i nieszczególnie mnie ciągnie do INNO A SATANA autorstwa G. Carducciego.

Cieszy mnie również to że myślą o swoich klientach. Każdą książkę kupowałem raczej z roczną różnicą. Podobny zabieg wykonało Lashtall Press, pamiętając o klientach którzy kupili Grzyby z Yuggoth i strasznie mnie wtedy tym kupili. Wiem, bzdetka... Ale to naprawdę miłe że jednak każdy był ważny z tych którzy kupili coś u nich i nie jest się tylko wpisem u księgowej. Nie wiem czemu ale rozmiar (30,5 x 21,3 cm) i faktura listu wzbudziła we mnie w pierwszej chwili skojarzenia z dawnymi alchemicznymi papirusami i przyznam że o to chodziło.

Co do samych ich pozycji i trochę więcej o Zoas Press napiszę przy okazji recenzji którejś z książek. Wiem że pewnie się powtórzę, ale są to naprawdę fajne pozycje, dobrze przygotowane i każdy fan okultyzmu powinien je u siebie mieć. Trochę czułem się jakbym kupował za każdym razem kota w worku, ale jednocześnie za każdym razem byłem potem niezwykle zachwycony, więc czasami szaleństwo się opłaca.

Read more

Dobre złego początki

on May 09, 2016

Wpis początkowy nie będzie jakiś specjalny. Mam ochotę na blog, wypowiedzenie się.
Przecież są serwisy do zakładania blogów (powiecie): wordpress.org czy blogspot itp. Problem w tym że to trochę jak z wynajmowaniem mieszkania. Niby się w nim jest, ale nie jest twoje. Podobnie widzę tego typu serwisy. Jest się skazanym na właścicieli danego serwisu. Nie można edytować plików, no i w przypadku gdyby któryś miał zniknąć, to trzeba mozolnie kopiować wpisy. Jasne, można założyć stronę i być sobie panem w swoim domku, ale za serwer trzeba płacić (z darmowymi bywa słabo). A jako że nie szukam dużego grona czytelników i sam nie bardzo mam czas na dbanie o to by wszystko zawsze działało i wyglądało tak wybrałem założenie bloga w ZeroNet.
Poza tym to chyba dobry powód, pomijając aspekty techniczne (strona będzie istnieć póki ją ktoś udostępnia), ale to również mały kamyczek w rozwoju polskiej sceny w 0net (a nasz udział jest tutaj potwornie znikomy).
Co do samego serwisu - mydło i powidło: Ogólnie recenzje książek, czasami filmów, może gry czy muzyki bądź obrazu. Nie chcę jednak by było przeświadczenie że to tylko serwis związany z ogólnymi recenzjami, czasami będzie coś innego, jakieś przemyślenia, opisy. Ale na razie muszę mieć pomysł i wenę. Tak czy siak nie będzie tu specjalnych ram tematycznych.
Jako że często życie absorbuje mnie w 200% i chwilowo mam nietypowy okres w życiu i chwilę czasu, stąd będzie tu teraz (mam nadzieję) jakiś ruch/wpisy/aktywność. Mam nadzieję że szybko się nie zniechęcę i że będę co jakiś czas, cokolwiek publikował.
Co do ostatniego (wg mnie w tym w tym wpisie), czyli czemu klon oficjalnego 0blog a nie jakiś statyczny generator stron (typu jekyll)? Cóż, głównie dlatego że można wyszukiwać wpisy (tytuły czy treść) w naszym głównym panelu wyszukiwania (a jest to przydatne). Co prawda fatalnie wyglądają tu tabele, ale to już wina tego że markdown ich nie obsługuje standardowo (wolałbym by była możliwość wyboru pisania wiadomości w html czy markdown, no ale trudno). Co do dopieszczania (bo wygląda to biednie), jest awatar, może pobawię się lekką zmianą koloru tła z białego na szary.

Read more
Add new post

Title

21 hours ago · 2 min read ·
3 comments
Body
Read more

Not found

Title

21 hours ago · 2 min read

0 Comments:

user_name1 day ago
Reply
Body
This page is a snapshot of ZeroNet. Start your own ZeroNet for complete experience. Learn More